TISP5190H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP5190H3BJR-S
Description
THYRISTOR 160V 300A DO214AA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
160V
Hold Current :
600mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Breakover :
190V
Capacitance :
170pF
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
not_compliant
Peak Pulse Current :
300A
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - On State :
3V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of Terminations :
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Current Rating :
-5A
Current - Hold (Ih) :
150mA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A