TISP5150H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP5150H3BJR-S
Description
THYRISTOR 120V 300A DO214AA
Peak Pulse Current :
300A
7 Weeks
Current - Hold (Ih) :
150mA
Base Part Number :
TISP515
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
170pF
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
REACH SVHC :
No SVHC
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
120V
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Min Operating Temperature :
-40°C
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Voltage - On State :
3V