TISP5150H3BJR
Mfr.Part #
TISP5150H3BJR
Description
THYRISTOR 120V 300A DO214AA
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
170pF
Reach Compliance Code :
not_compliant
EAR99
REACH SVHC :
No SVHC
Min Operating Temperature :
-40°C
Base Part Number :
TISP515
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Current Rating :
-5A
JESD-609 Code :
e3
2
Current - Hold (Ih) :
150mA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
120V
Voltage - Breakover :
150V
Voltage - On State :
3V
Qualification Status :
Not Qualified
Configuration :
Single
Pbfree Code :
yes
Hold Current :
600mA
Peak Pulse Current :
300A