TISP5115H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP5115H3BJR-S
Description
THYRISTOR 90V 300A DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Base Part Number :
TISP511
Number of Pins :
2
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - On State :
3V
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Packaging :
Cut Tape (CT)
Pbfree Code :
yes
Peak Pulse Current :
300A
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Current - Hold (Ih) :
150mA
Hold Current :
600mA
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Breakover :
115V
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
90V
Capacitance :
250pF