TISP5115H3BJR
Mfr.Part #
TISP5115H3BJR
Description
THYRISTOR 90V 300A DO214AA
Product Category :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Capacitance :
250pF
Voltage - Breakover :
115V
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
90V
Max Operating Temperature :
150°C
Hold Current :
600mA
Current - Hold (Ih) :
150mA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Published :
Voltage - On State :
3V
Peak Pulse Current :
300A
Min Operating Temperature :
-40°C
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A