TISP5110H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP5110H3BJR-S
Description
THYRISTOR 80V 300A DO214AA
Voltage - Breakover :
110V
Min Operating Temperature :
-40°C
Peak Pulse Current :
300A
Max Operating Temperature :
150°C
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
TISP511
Number of Pins :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
285pF
1
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Voltage - On State :
3V
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
80V
Hold Current :
600mA