TISP4S400M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S400M3BJR-S
Description
THYRISTOR 300V 50A DO214AA
Voltage - On State :
5V
Min Breakdown Voltage :
400V
Peak Pulse Current :
50A
Current Rating :
2.2A
Width :
3.94mm
REACH SVHC :
No SVHC
Min Operating Temperature :
-40°C
Reverse Standoff Voltage :
25V
Height :
2.237mm
Reach Compliance Code :
Test Current :
2.2A
Clamping Voltage :
300V
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
45pF
Length :
4.57mm
Hold Current :
150mA