TISP4S350T3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S350T3BJR-S
Description
THYRISTOR 275V 80A DO214AA
Clamping Voltage :
275V
Height :
2.237mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
45pF
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Test Current :
2.2A
Reverse Standoff Voltage :
25V
REACH SVHC :
No SVHC
Width :
3.94mm
Voltage - On State :
5V
TISP4S
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Length :
4.57mm
Peak Pulse Current :
80A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Reach Compliance Code :
Hold Current :
150mA
Current Rating :
2.2A
Min Breakdown Voltage :
350V