TISP4S350M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S350M3BJR-S
Description
THYRISTOR 275V 50A DO214AA
Length :
4.57mm
Clamping Voltage :
275V
Hold Current :
150mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
3.94mm
Peak Pulse Current :
50A
Reverse Standoff Voltage :
25V
Reach Compliance Code :
Capacitance :
45pF
Current Rating :
2.2A
Height :
2.237mm
Max Operating Temperature :
150°C
Test Current :
2.2A
REACH SVHC :
No SVHC
Min Breakdown Voltage :
350V
Voltage - On State :
5V