TISP4S260M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S260M3BJR-S
Description
THYRISTOR 190V 50A DO214AA
Reverse Standoff Voltage :
25V
Voltage - On State :
5V
Test Current :
2.2A
Width :
3.94mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Height :
2.237mm
Capacitance :
45pF
Current Rating :
2.2A
Min Breakdown Voltage :
260V
Hold Current :
150mA
Length :
4.57mm
Peak Pulse Current :
50A
Clamping Voltage :
190V