TISP4S160M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S160M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 120V 50A DO214AA
Capacitance :
55pF
Number of Pins :
2
Peak Pulse Current :
50A
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Current Rating :
2.2A
Min Breakdown Voltage :
160V
Weight :
93.099834mg
Voltage - On State :
5V
REACH SVHC :
Unknown
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Height :
2.237mm
Reverse Standoff Voltage :
25V
Width :
3.94mm
1 (Unlimited)
Test Current :
2.2A
Packaging :
Cut Tape (CT)
Number of Elements :
1
Clamping Voltage :
120V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Direction :
Bidirectional
Hold Current :
150mA
Base Part Number :
TISP4S
Length :
4.57mm