TISP4S098M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S098M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 75V 50A DO214AA
1
Clamping Voltage :
75V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Max Operating Temperature :
150°C
Element Configuration :
Single
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Base Part Number :
TISP4S
Test Current :
2.2A
Current Rating :
2.2A
Height :
2.237mm
Peak Pulse Current :
50A
Min Operating Temperature :
-40°C
Direction :
Bidirectional
Number of Pins :
2
Capacitance :
75pF
Length :
4.57mm
Reverse Standoff Voltage :
25V
Voltage - On State :
5V
SILICON SURGE PROTECTOR
Weight :
93.099834mg
Packaging :
Cut Tape (CT)
Width :
3.94mm
Min Breakdown Voltage :
98V
Hold Current :
150mA