TISP4S077M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S077M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 58V 50A DO214AA
Product Category :
Weight :
93.099834mg
Test Current :
2.2A
Hold Current :
150mA
Number of Elements :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Peak Pulse Current :
50A
Min Breakdown Voltage :
77V
Reverse Standoff Voltage :
25V
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Pins :
2
Height :
2.237mm
Element Configuration :
Single
Width :
3.94mm
Voltage - On State :
5V
Max Operating Temperature :
150°C
Base Part Number :
TISP4S
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
4.57mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Current Rating :
2.2A
Direction :
Bidirectional
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Surface Mount
Clamping Voltage :
58V
Capacitance :
75pF