TISP4S040M1BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S040M1BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 25V 50A DO214AA
EAR99
Width :
3.94mm
Number of Elements :
1
Direction :
Bidirectional
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
2.237mm
Base Part Number :
TISP4S
Voltage - On State :
5V
Mount :
Surface Mount
Min Breakdown Voltage :
40V
Min Operating Temperature :
-40°C
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Surface Mount
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Reverse Standoff Voltage :
25V
Reach Compliance Code :
Unknown
Peak Pulse Current :
50A
Current Rating :
2.2A
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
120pF
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Clamping Voltage :
25V
Length :
4.57mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
93.099834mg
Hold Current :
50mA
Number of Pins :
2
Test Current :
2.2A