TISP4S040L1BJR-S
Mfr.Part #
TISP4S040L1BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 25V 30A DO214AA
Product Category :
Reverse Standoff Voltage :
25V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Width :
3.94mm
Min Breakdown Voltage :
40V
Hold Current :
50mA
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
DO-214AA, SMB
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
2.2A
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Height :
2.237mm
Max Reverse Leakage Current :
5μA
Element Configuration :
Single
Capacitance :
100pF
Clamping Voltage :
25V
Base Part Number :
TISP4S
Weight :
93.099834mg
Voltage - On State :
5V
Direction :
Bidirectional
Test Current :
2.2A
Number of Pins :
2
Peak Pulse Current :
30A
Surface Mount
Length :
4.57mm
Min Operating Temperature :
-40°C