TISP4P025L1NR-S
Mfr.Part #
TISP4P025L1NR-S
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
THYRISTOR 16V 30A SC74A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pin Count :
5
Base Part Number :
TISP4P
Min Operating Temperature :
-40°C
Peak Pulse Current :
30A
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
Gull wing
Published :
Terminal Position :
Dual
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Elements :
1
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Pins :
5
Voltage - Rated :
25V
Configuration :
Single
Qualification Status :
Not Qualified
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
16V
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Current - Hold (Ih) :
30mA
Max Operating Temperature :
150°C
Current Rating :
30A
Mount :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Hold Current :
30mA
Capacitance :
5.5pF