TISP4G024L1WR-S
Mfr.Part #
TISP4G024L1WR-S
Package / Case
SOT-23-6
Description
THYRISTOR 24V 30A SOT23-6
1
Voltage - Off State :
24V
Peak Pulse Current :
30A
Package / Case :
SOT-23-6
Base Part Number :
TISP4G
Current - Peak Pulse (8/20μs) :
30A
Number of Pins :
6
Hold Current :
40mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakover :
30V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Capacitance :
3pF