TISP4C250H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4C250H3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 190V 100A DO214AA
Product Category :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
45pF
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Termination :
Solder
Min Operating Temperature :
-40°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
Voltage - Breakover :
250V
Mount :
Surface Mount
Voltage - On State :
3V
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Terminal Position :
Dual
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Qualification Status :
Not Qualified
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
30 A
Current - Hold (Ih) :
150mA
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Max Operating Temperature :
150°C
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Configuration :
Single
Terminal Form :
C BEND
Factory Lead Time :
7 Weeks
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
190V
Base Part Number :
TISP4C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating :
5A
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
1
Pin Count :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Hold Current :
600mA
Peak Pulse Current :
100A