TISP4C020L1NR-S
Mfr.Part #
TISP4C020L1NR-S
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
THYRISTOR 12V 30A SC74A
Product Category :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Pins :
5
Min Operating Temperature :
-40°C
Pin Count :
5
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18A
Capacitance :
15pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
12V
Peak Pulse Current :
30A
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Elements :
1
Pbfree Code :
yes
Hold Current :
20mA
Termination :
SMD/SMT
Published :
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
Voltage - Breakover :
20V