TISP4C015L1NR-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TISP4C015L1NR-S
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
THYRISTOR 8V 30A SC74A
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Number of Elements :
1
Voltage - Off State :
8V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance :
15pF
Base Part Number :
TISP4C
Voltage - Breakover :
15V
Number of Terminations :
5
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Hold Current :
50mA
Published :
Peak Pulse Current :
30A
REACH SVHC :
No SVHC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18A
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
5
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Max Operating Temperature :
150°C