TISP4395M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4395M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 320V 220A DO214AA
Terminal Position :
Dual
Configuration :
Single
Terminal Form :
C BEND
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Hold Current :
350mA
Max Operating Temperature :
150°C
Base Part Number :
TISP4395
Min Operating Temperature :
-40°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Peak Pulse Current :
220A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
320V
Capacitance :
83pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Current - Hold (Ih) :
150mA
Published :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - On State :
3V
Number of Terminations :
2
Current Rating :
5A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Pin Count :
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakover :
395V
Number of Elements :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A