TISP4380F3DR-S
Mfr.Part #
TISP4380F3DR-S
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 270V 120A 8SOIC
Product Category :
Number of Pins :
8
Voltage - Breakover :
380V
Number of Terminations :
8
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
270V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
Terminal Position :
Dual
Current Rating :
5A
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
95pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
0°C
Voltage - On State :
3V
Mount :
Surface Mount
Pin Count :
Base Part Number :
TISP4380
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Hold Current :
150mA
Peak Pulse Current :
120A
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Max Operating Temperature :
150°C
Terminal Form :
Gull wing
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Datasheets
TISP4380F3DR-S
Introducing Bourns, Inc. TISP4380F3DR-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Base Part Number:TISP4380, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), TISP4380F3DR-S pinout, TISP4380F3DR-S datasheet PDF, TISP4380F3DR-S amp .Beyond Bourns, Inc. TISP4380F3DR-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.