TISP4350M3LMR
Mfr.Part #
TISP4350M3LMR
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 275V 220A TO226-2
Capacitance :
55pF
Pin Count :
3
Terminal Position :
BOTTOM
Mounting Type :
Through Hole
Peak Pulse Current :
220A
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Holding Current-Max :
600mA
Voltage - Rated DC :
275V
Published :
Current Rating :
5A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Base Part Number :
TISP4350
Max Operating Temperature :
85°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Off State :
275V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Single
Number of Pins :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Number of Terminations :
2
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Breakover :
350V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Hold Current :
150mA
Voltage - On State :
3V