TISP4350M3BJR
Mfr.Part #
TISP4350M3BJR
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 275V 220A DO214AA
Product Category :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
Dual
Qualification Status :
Not Qualified
Mount :
Surface Mount
Voltage - Off State :
275V
Current Rating :
5A
Number of Elements :
1
Current - Hold (Ih) :
150mA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Voltage - Breakover :
350V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
TISP4350
Capacitance :
83pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
85°C
JESD-609 Code :
e0
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Peak Pulse Current :
220A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Terminal Form :
C BEND
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Pins :
Voltage - Rated DC :
275V
Voltage - On State :
3V
Hold Current :
350mA