TISP4350H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4350H3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 275V 300A DO214AA
Stock
459
In Stock :
459
Surface Mount
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Published :
2007
Number of Elements :
1
Current - Hold (Ih) :
150mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
4.57mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Position :
Dual
Number of Terminations :
2
Terminal Form :
C BEND
Height :
2.237mm
Max Operating Temperature :
150°C
Weight :
95.991485mg
Hold Current :
600mA
Voltage - On State :
3V
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakover :
350V
Capacitance :
62pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
275V
Current Rating :
5A
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Peak Pulse Current :
300A
Width :
3.94mm