TISP4320L3AJR-S
Mfr.Part #
TISP4320L3AJR-S
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
THYRISTOR 240V 100A DO214AC
Single
Current - Hold (Ih) :
150mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Current Rating :
5A
Mount :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Min Operating Temperature :
-40°C
Hold Current :
600mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pbfree Code :
yes
Terminal Position :
Dual
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Peak Pulse Current :
100A
Pin Count :
2
Base Part Number :
TISP4320
JESD-609 Code :
e3
Terminal Form :
C BEND
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
240V
Capacitance :
40pF
Published :
Voltage - Breakover :
320V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30A
Number of Pins :
2
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of Terminations :
Max Operating Temperature :
150°C