TISP4320F3LMR
Mfr.Part #
TISP4320F3LMR
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 240V 120A TO226-2
2
JESD-30 Code :
O-PBCY-T2
Voltage - On State :
3V
Min Operating Temperature :
0°C
Surface Mount :
No
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Hold Current :
150mA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
Current Rating :
5A
Max Operating Temperature :
70°C
Terminal Position :
BOTTOM
Voltage - Breakover :
320V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
44pF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Base Part Number :
TISP4320
Voltage - Off State :
240V
JESD-609 Code :
e0
JEDEC-95 Code :
DO-92
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
240V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Pulse Current :
120A