TISP4300M3LMFR
Mfr.Part #
TISP4300M3LMFR
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Description
THYRISTOR 230V 220A TO226-2
Current Rating :
5A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Pins :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pin Count :
3
Min Operating Temperature :
-40°C
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Hold Current :
150mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e0
Holding Current-Max :
600mA
Peak Pulse Current :
220A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Position :
BOTTOM
Voltage - Breakover :
300V
Configuration :
Single
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Voltage - Off State :
230V
Voltage - Rated DC :
230V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Operating Temperature :
85°C
Base Part Number :
TISP4300
Capacitance :
55pF
Mounting Type :
Through Hole
Surface Mount :
No
Package / Case :
Voltage - On State :
3V