TISP4265M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4265M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 200V 220A DO214AA
Product Category :
Current - Hold (Ih) :
150mA
Packaging :
Cut Tape (CT)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Base Part Number :
TISP4265
Hold Current :
350mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current Rating :
5A
JESD-609 Code :
e3
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage - On State :
3V
Max Operating Temperature :
150°C
Terminal Position :
Dual
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
200V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Number of Pins :
2
Terminal Form :
C BEND
Peak Pulse Current :
220A
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Capacitance :
83pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Breakover :
265V