TISP4265H4BJR
Mfr.Part #
TISP4265H4BJR
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 200V 300A DO214AA
Product Category :
Terminal Form :
C BEND
Number of Terminations :
2
Configuration :
Single
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakover :
265V
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
62pF
Factory Lead Time :
7 Weeks
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Qualification Status :
Not Qualified
Current Rating :
5A
Pin Count :
2
Mount :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Number of Pins :
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Terminal Position :
Dual
Reach Compliance Code :
not_compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Package / Case :
DO-214AA, SMB
JESD-609 Code :
e3
Base Part Number :
TISP4265
Min Operating Temperature :
-40°C
Hold Current :
800mA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
200V
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Current :
300A
Voltage - On State :
3V
Max Operating Temperature :
150°C