TISP4250M3BJR
Mfr.Part #
TISP4250M3BJR
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 190V 220A DO214AA
SILICON SURGE PROTECTOR
Pbfree Code :
yes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
190V
Capacitance :
50pF
Min Operating Temperature :
-40°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Base Part Number :
TISP4250
EAR99
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Factory Lead Time :
7 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
5A
Hold Current :
350mA
Voltage - Breakover :
250V
Mount :
Surface Mount
Voltage - On State :
3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Pins :
2
Peak Pulse Current :
220A