TISP4220M3LM
Mfr.Part #
TISP4220M3LM
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 160V 220A TO226-2
Pin Count :
3
Base Part Number :
TISP4220
Hold Current :
600mA
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Bulk
Peak Pulse Current :
220A
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
Current - Hold (Ih) :
150mA
Voltage - Rated DC :
160V
Capacitance :
65pF
Voltage - Breakover :
220V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Number of Pins :
2
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Published :
Voltage - On State :
3V
Current Rating :
5A
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Operating Temperature :
85°C
Configuration :
Single
Voltage - Off State :
160V
Min Operating Temperature :
-40°C