TISP4200H3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4200H3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 155V 300A DO214AA
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
300A
Base Part Number :
TISP4200
Reach Compliance Code :
Unknown
Current Rating :
5A
Current - Hold (Ih) :
150mA
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Factory Lead Time :
7 Weeks
Voltage - On State :
3V
Hold Current :
600mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
155V
Voltage - Breakover :
200V
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Elements :
1
Terminal Form :
C BEND
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Capacitance :
65pF