TISP4180M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4180M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 145V 220A DO214AA
Capacitance :
62pF
Hold Current :
350mA
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Number of Terminations :
2
Base Part Number :
TISP4180
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mount :
Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Factory Lead Time :
7 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Pbfree Code :
yes
Peak Pulse Current :
220A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
145V
Published :
Terminal Form :
C BEND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Breakover :
180V
Current Rating :
5A
Voltage - On State :
3V