TISP4180F3LMR
Mfr.Part #
TISP4180F3LMR
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 145V 120A TO226-2
1 (Unlimited)
Terminal Position :
BOTTOM
Reach Compliance Code :
not_compliant
Hold Current :
150mA
Voltage - Breakover :
180V
Peak Pulse Current :
120A
Current Rating :
5A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
Through Hole
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
ECCN Code :
EAR99
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Min Operating Temperature :
0°C
JEDEC-95 Code :
DO-92
Voltage - Off State :
145V
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Rated DC :
145V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
Voltage - On State :
3V
Max Operating Temperature :
70°C
Published :
Capacitance :
43pF
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A