TISP4150F3LM
Mfr.Part #
TISP4150F3LM
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 120V 120A TO226-2
Product Category :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Terminal Position :
BOTTOM
Base Part Number :
TISP4150
Hold Current :
150mA
Number of Pins :
2
Current Rating :
5A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - On State :
3V
Peak Pulse Current :
120A
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
43pF
Voltage - Off State :
120V
Voltage - Rated DC :
120V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Mount :
Through Hole
Voltage - Breakover :
150V
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
70°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A