TISP4145M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4145M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 120V 220A DO214AA
Peak Pulse Current :
220A
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Base Part Number :
TISP4145
Hold Current :
350mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Cut Tape (CT)
Current Rating :
5A
EAR99
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Current - Hold (Ih) :
150mA
Max Operating Temperature :
150°C
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Position :
Dual
JESD-609 Code :
e3
Terminal Form :
C BEND
Weight :
95.991485mg
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
120V
Voltage - Breakover :
145V
Voltage - On State :
3V
Number of Pins :
Capacitance :
62pF