TISP4125M3LMR
Mfr.Part #
TISP4125M3LMR
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 100V 220A TO226-2
Product Category :
Voltage - Rated DC :
100V
Hold Current :
150mA
Pin Count :
3
Voltage - Off State :
100V
Terminal Position :
BOTTOM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Voltage - On State :
3V
Voltage - Breakover :
125V
Holding Current-Max :
600mA
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Capacitance :
65pF
Current Rating :
5A
Peak Pulse Current :
220A
Base Part Number :
TISP4125
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Min Operating Temperature :
-40°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A