TISP4125M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4125M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 100V 220A DO214AA
Product Category :
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Min Operating Temperature :
-40°C
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Pbfree Code :
yes
Hold Current :
350mA
Mount :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Peak Pulse Current :
220A
Number of Pins :
Capacitance :
62pF
Mounting Type :
Surface Mount
2
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
100V
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakover :
125V
Number of Terminations :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
JESD-609 Code :
e3
Current Rating :
5A
Terminal Form :
J BEND
Base Part Number :
TISP4125
Voltage - On State :
3V