TISP4125H3LMFR
Mfr.Part #
TISP4125H3LMFR
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Description
THYRISTOR 100V 300A TO226-2
UL RECOGNIZED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Published :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
No
Max Operating Temperature :
85°C
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Configuration :
Single
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Position :
BOTTOM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Holding Current-Max :
600mA
Capacitance :
74pF
Current Rating :
5A
Mounting Type :
Through Hole
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Breakover :
125V
Peak Pulse Current :
300A
Pin Count :
3
Hold Current :
150mA
Base Part Number :
TISP4125
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
Number of Pins :
2
Voltage - On State :
3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Off State :
100V