TISP4125F3LMFR-S
Mfr.Part #
TISP4125F3LMFR-S
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
Description
THYRISTOR 100V 35A TO226-2
Voltage - Breakover :
125V
Capacitance :
74pF
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Part Number :
TISP4125
Peak Pulse Current :
35A
Voltage - On State :
3V
JESD-609 Code :
e3
Not Qualified
Mount :
Through Hole
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A
Terminal Position :
BOTTOM
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
0°C
Current Rating :
5A
Hold Current :
150mA