TISP4125F3LM
Mfr.Part #
TISP4125F3LM
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Description
THYRISTOR 100V 120A TO226-2
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Hold Current :
150mA
Capacitance :
43pF
Peak Pulse Current :
120A
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Position :
BOTTOM
Base Part Number :
TISP4125
Current Rating :
5A
Voltage - On State :
3V
Not Qualified
Voltage - Off State :
100V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Max Operating Temperature :
70°C
Packaging :
Bulk
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4 A
Voltage - Breakover :
125V
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
0°C
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A