TISP4115M3BJR-S
Mfr.Part #
TISP4115M3BJR-S
Package / Case
DO-214AA, SMB
Description
THYRISTOR 90V 220A DO214AA
Max Operating Temperature :
150°C
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50A
Mount :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
DO-214AA, SMB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Published :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
87pF
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
5A
Factory Lead Time :
7 Weeks
Voltage - Breakover :
115V
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - On State :
3V
Base Part Number :
TISP4115
Peak Pulse Current :
220A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
90V
Pbfree Code :
yes
Pin Count :
Terminal Form :
C BEND
Hold Current :
350mA