TISP3320F3DR
Mfr.Part #
TISP3320F3DR
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 240V 120A 8SOIC
Surface Mount
Base Part Number :
TISP3320
Capacitance :
45pF
Number of Terminations :
8
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakover :
320V
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Qualification Status :
Not Qualified
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
4.3 A
Peak Pulse Current :
120A
Min Operating Temperature :
0°C
e0
Terminal Form :
Gull wing
Voltage - On State :
3V
Hold Current :
150mA
Published :
Voltage - Rated DC :
240V
Max Operating Temperature :
70°C
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
Dual
Pin Count :
8
Current Rating :
5A
Number of Pins :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
Voltage - Off State :
240V
Datasheets
TISP3320F3DR
Introducing Bourns, Inc. TISP3320F3DR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:TISP3320, Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Pins:8, TISP3320F3DR pinout, TISP3320F3DR datasheet PDF, TISP3320F3DR amp .Beyond Bourns, Inc. TISP3320F3DR ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.