TISP3150F3DR-S
Mfr.Part #
TISP3150F3DR-S
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 120V 120A 8SOIC
Current Rating :
5A
Min Operating Temperature :
0°C
JESD-609 Code :
e3
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
Number of Terminations :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
Gull wing
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
120V
Capacitance :
95pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Published :
JEDEC-95 Code :
MS-012AA
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Hold Current :
150mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - On State :
3V
Max Operating Temperature :
150°C
Configuration :
SERIES CONNECTED, CENTER TAP, 2 ELEMENTS
Pin Count :
8
Voltage - Breakover :
150V
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Pbfree Code :
yes
Number of Elements :
3
Base Part Number :
TISP3150
Factory Lead Time :
14 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Pins :
Terminal Position :
Dual
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Peak Pulse Current :
120A
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Datasheets
TISP3150F3DR-S
Introducing Bourns, Inc. TISP3150F3DR-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:TISP3150, Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, TISP3150F3DR-S pinout, TISP3150F3DR-S datasheet PDF, TISP3150F3DR-S amp .Beyond Bourns, Inc. TISP3150F3DR-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.