TISP3125F3DR-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TISP3125F3DR-S
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
THYRISTOR 100V 120A 8SOIC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Current Rating :
5A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
JEDEC-95 Code :
MS-012AA
Number of Terminations :
8
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
100V
Configuration :
SERIES CONNECTED, CENTER TAP, 2 ELEMENTS
Capacitance :
95pF
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Pins :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Base Part Number :
TISP3125
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - On State :
3V
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Number of Elements :
3
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Terminal Position :
Dual
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Voltage - Breakover :
125V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Hold Current :
150mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Published :
JESD-609 Code :
e3
Min Operating Temperature :
0°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Pin Count :
Peak Pulse Current :
120A
Pbfree Code :
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
TISP3125F3DR-S
Introducing Bourns, Inc. TISP3125F3DR-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Number of Pins:8, Base Part Number:TISP3125, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), TISP3125F3DR-S pinout, TISP3125F3DR-S datasheet PDF, TISP3125F3DR-S amp .Beyond Bourns, Inc. TISP3125F3DR-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.