THJD106M035SJN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
THJD106M035SJN
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
Capacitance :
10μF
Case Code (Metric) :
Height :
3.1mm
Length :
7.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
4.3mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Depth :
4.3mm
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Max Operating Temperature :
175°C
Additional Feature :
STANDARD: AEC-Q200
Leakage Current :
0.0035mA
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Polarity :
POLARIZED
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated :
35V
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
20%