TH3C225M035E2200
Mfr.Part #
TH3C225M035E2200
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Height :
2.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Length :
6mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
35V
Polarity :
Polar
Capacitance :
2.2μF
Feature :
Automotive
Dissipation Factor :
6 %
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm