TF203J32K7680R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TF203J32K7680R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Series :
TF20
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90kOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
L2.0XB1.2XH0.6 (mm)/L0.079XB0.047XH0.024 (inch)
HTS Code :
Drive Level :
0.1 µW
Load Capacitance :
9pF
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
32.768kHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Frequency Tolerance :
±30ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
0.032768MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm