TF202J32K7680R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TF202J32K7680R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Frequency :
32.768kHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90kOhm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TF20
Frequency Tolerance :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Load Capacitance :
9pF